SpaRitual - tak trochu jiná, unikátní, 100 % přírodní a veganská kosmetika 

  

Čistota a absence jakékoliv chemie, to je hlavní priorita značky SpaRitual. Na trhu se kosmetika SpaRitual poprvé objevila před šesti lety, díky zakladatelce SpaRitual Shel Pink. Shel si uvědomila, že svým rozhodnutím může ovlivnit své děti a budoucí generace. S vlastní osobní historií a uvědomělou vizí lepší budoucnosti se více zaměřila na realizaci "vědomě krásné" life-stylové značky. Přesvědčena, že svět byl připraven přijmout zdánlivě protichůdné eko/luxusní koncepce, založila v roce 2004 SpaRitual. Aktivní síla změny a jeden krůček ke "spiritual". Značka oslavuje prastarou lázeňskou tradici, nabízí řadu veganských produktů a lázeňských rituálů, které ctí zdraví klienta. Dnes se SpaRitual produkty používají v nejlepších lázních po celém světě, včetně prestižních luxusních hotelů, v ČR je to např. luxusní hotel Mandarin. Jedná se opravdu o úžasný lázeňský rituál, kdy každá manikúra a pedikúra začíná aromaterapeutickou mlhou, klientku příjemně obklopí úžasná vůně a vytvoří příjemné mikroklima podle momentální nálady klientky. Mikrokapénky mlhy příjemně dopadají i na pleť klientky, kterou příjemně ochlazují, hydratují a zároveň se uvolňují volné radikály. Jde o převratnou cestu vedoucí k dokonalé péči o ruce, nohy, nehty a tělo. Například péče o ruce není omezena pouze na lakování a zdobení. Jde o celou koncepci, která má dopad na kvalitu nehtů, pokožky, ale i zdraví. Například u masážních prostředků lze kombinovat esenciální oleje s krémy či lotiny, tak abychom dosáhli co nejlepšího účinku v závislosti na typu pokožky.  Můžeme pracovat s různými přírodními unikátními vůněmi jako např. italská mandarinka, zázvor, levandule, kadidlo, pelargonie, čínský jasmín, eukalypt, fuji jablka … Vzhledem k veganskému pojetí všech komponentů bylo dosaženo skvělých reakcí dermatologicky přecitlivělých jedinců. Práce s těmito produkty je velice kreativní.

 

SpaRitual se zajímá nejen o čistotu kosmetických produktů, ale velký význam přikládá i k ekologické likvidaci obalů. Všechny obaly jsou v přírodě rozložitelné. Papír používaný na krabičky je z recykláž, na nápisy je použit sojový inkoust. Skleněné flakonky na laky a výživy jsou vyráběny v Itálii z recyklovaného skla. Umělohmotné lahvičky a flakony jsou vyrobeny z Pete plastu, tedy opět přírodou rozložitelného odpadu. Výrobky nejsou testovány na zvířatech a rostlinné ingredience dovážené z různých částí planety, musí být pěstovány pouze dle pravidel Ecocertu (bez pesticidů herbicidů nebo volně sbírané v přírodě(, což je před výrobou pečlivě kontrolováno v laboratořích SpaRitual. Pokud některý z komponentů nevyhoví těmto parametrům, je okamžitě vrácen dodavateli.  Fair Trade je další parametr, který je nekompromisně vyžadován. Znamená to, že jsou hlídány sociální podmínky všech pracovníků, kteří se podílí na pěstování rostlin. Jde o obrovskou snahu vytvářet opravdu čistý produkt a to ze všech možných pohledů.

Známý designérský atelier Ferrari dal tvar a ergonomii lakům na nehty. Trendové kolekce neustále poskytují velmi širokou nabídku barev a reakcí klientek je nadšení a spokojenost. Pokud jsou laky správně nanášeny není problém, aby na přírodním nehtu vydržely i 14 dní. Krásně schnou a celou dobu nemění odstín. I odlakovač SpaRitual je velice šetrný a krásně voní po mandarinkách.

Manikúra a pedikúra se značkou SpaRitual je opravdu „úžasný rituál“.

 

SpaRitual je v souladu s přírodou a to je hodno úcty.